Website TemplatesJoomla TemplatesWeb Hosting
نظر سنجی
نظر شما در مورد حذف کنکور چیست؟
 
اخبار روز اعلام علاقه‌مندی در رشته‌های دارای شرایط خاص

اعلام علاقه‌مندی در رشته‌های دارای شرایط خاص

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان آزاد و شاغل وزارت آموزش و پرورش در مراکز آموزشی (تربیت معلم سابق) می‌توانند نحوه‌ی اعلام علاقه‌مندی و انتخاب مورد و یا موارد رشته‌های تحصیلی خاص در کنکور سراسری ۹۱ را تا ۱۸ تیرماه اعلام کنند.

داوطلبان باید شماره‌ی مورد یا موارد رشته‌های مورد علاقه‌ و واجد شرایط را از اطلاعیه سازمان سنجش انتخاب و به صورت اینترنتی در دوره زمانی ۷ تا ۱۸ تیرماه از طریق سایت سازمان به نشانی www.sanjesh.org درج کنند.

رشته‌های‌ دارای شرایط خاص، رشته‌هایی هستند که با توجه به نوع مؤسسه پذیرنده، نیاز به‌ اقداماتی‌ نظیر مصاحبه‌، معاینه‌ و آزمون علمی دارند و داوطلبان‌ علاقه‌مند به‌ انتخاب‌ این رشته‌ها، پس از درج موارد مورد نظر، در صورتی که‌ نام آنان‌ در ردیف‌ معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت‌ رشته‌های‌ مذکور برای‌ مصاحبه‌ و معاینه‌ اعلام‌ شد، باید در زمان‌ انتخاب‌ رشته‌، کدرشته‌ یا کدرشته‌های‌ مذکور را به‌ عنوان‌ یک‌ یا چند رشته از انتخاب‌های‌ مجاز خود به‌ نحوی‌ که‌ در دفترچه‌ شماره ۲ (دفترچه راهنمای‌ انتخاب‌ رشته‌) منعکس‌ می‌شود، انتخاب کنند.

داوطلبان‌ می‌توانند رشته‌های‌ مورد علاقه‌ خود را از جدول شماره ۱ (جدول رشته‌های موسساتی که از چند گروه آزمایشی ۱، ۲، ۳ و ۴ دانشجو می‌پذیرند)، جدول‌ شماره ۸ (برای‌ داوطلبان‌ گروه‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌)، جدول‌ شماره ۱۱ (برای‌ داوطلبان‌ گروه‌ آزمایشی‌ علوم‌ تجربی‌)، جدول‌ شماره ۱۵ (برای‌ داوطلبان‌ گروه‌ آزمایشی‌ علوم‌ انسانی‌) و جدول‌ شماره ۱۸ (برای‌ داوطلبان‌ گروه‌ آزمایشی‌ هنر) و جدول شماره ۲۰ مربوط به رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان آزاد و شاغلین وزارت آموزش و پرورش در مراکز آموزشی (تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ـ تهران استخراج‌ و انتخاب کنند.

داوطلبانی که خواستار گزینش در رشته‌های دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و ..(تربیت معلم) هستند، باید یک کارت اعتباری علاقه‌مندی به مبلغ ۲۳۰۰ تومان خریداری کنند.

به گزارش مهر، کنکور سراسری ۹۱ در روزهای ۸ تا ۱۰ تیرماه با رقابت یک میلیون و ۶۶ هزار و ۱۴۱ نفر برگزار شد. کارنامه نیمه اول مردادماه منتشر می‌شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از ۱۷ تا ۲۳ مرداد می‌توانند نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز اقدام کنند. نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۱ در روزهای ۱۵ تا ۱۷ شهریورماه اعلام می‌شود.

آخرین بروزرسانی (یکشنبه, 11 تیر 1391 ساعت 19:15)

 

نظرات   

 
نسرین
+1 #1 نسرین 1391-05-20 02:31
سلام ببخشید من کارت علاقه مندی رو تهیه کردم اما موفق به ثبت علاقه مندی رشته ها نشدم ایاهنوز فرصت هست؟
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن